coopal
06 فروردین 1402 - 22:42

افزایش ۷ هزار نفری آمار ورزشکاران کردستانی در سال ۱۴۰۱

سنندج- مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: در سال گذشته آمار ورزشکاران سازمان یافته استان به بیش از ۶۷ هزار نفر رسید که نسبت به سال پیش از آن، حدود هفت هزار نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان کردستان، حامد جولایی به تشریح دستاوردهای قهرمانان ورزشی در عرصه‌های مختلف در سال ۱۴۰۱ پرداخت و اظهار کرد: مسیر ورزش استان بر مدار رشد و پیشرفت قرار گرفته و کسب عناوین مختلف ورزشی به ویژه در رده‌های پایه، نشان از این واقعیت دارد.

وی با اشاره به قهرمانی بانوان بسکتبالیست تیم تیروژ حیات کردستان در لیگ برتر بسکتبال ایران برای اولین بار در تاریخ ورزش استان، ادامه داد: تاریخ سازی و ایستادن بانوان کردستانی بر سکوی قهرمانی لیگ برتر برگ زرینی در ورزش استان است که برای همیشه در اذهان جامعه ورزشی خواهد ماند.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان یادآور شد: رشد ورزش قهرمانی در میان بانوان کردستانی در سال گذشته، چشمگیر بود و حضور در لیگ‌های برتر و دسته یکم رشته‌های هندبال، فوتبال، کاراته، بسکتبال، تکواندو و سایر رشته‌ها و اعزام چندین بانوی کردستانی همراه با تیم‌های ملی بانوان کشورمان بیانگر شایستگی جامعه ورزش بانوان استان است.

جولایی افزود: رویکرد وزارت ورزش و جوانان عدالت محوری و توزیع عادلانه امکانات ورزشی در مناطق مختلف به ویژه مناطق روستایی است و بر این اساس، در سال گذشته چندین خانه ورزش روستایی تجهیز و در اختیار روستاییان قرار گرفت و در کنار این موضوع چند زمین چمن مصنوعی نیز احداث و برای بهره برداری تحویل دهیاران روستاهای مختلف استان شد.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه ورزش در ۲ بُعد همگانی و قهرمانی، اضافه کرد: سال ۱۴۰۱ ورزش استان عنوان هشتم سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در رده‌های پایه را به دست آورد که نویدبخش روزهای خوب برای این حوزه است.

برگزاری ۱۲ مجمع انتخاباتی هیأت‌های ورزشی استان در سال گذشته، از دیگر مواردی که مدیرکل ورزش و جوانان کردستان به آن اشاره داشت و ادامه داد: سال قبل با حمایت وزارت ورزش و جوانان کمک‌های مالی مناسبی در اختیار هیأت‌های ورزشی قرار گرفت و نتیجه آن نیز درخشش ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی و کسب عناوین رنگارنگ ورزشکاران کردستانی در سطح ملی و بین المللی بود.

جولایی اظهار کرد: اعزام ورزشکاران کردستانی همراه با تیم‌های ملی به مسابقات بین المللی، آسیایی و جهانی در رشته‌های مختلف و کسب عناوین اول تا سوم در چندین مورد نشان از انسجام و عزم جدی مجموعه ورزش استان برای ایستادن بر قله‌های افتخار است.

وی افزود: به منظور ایجاد انگیزه در میان ورزشکاران و قهرمانان ورزشی استان در سالی که گذشت از تمام ورزشکاران کردستانی هر ۲ بخش بانوان و آقایان که موفق به کسب عناوین مختلف در سطح ملی، بین المللی، آسیایی و جهانی شده بودند با حضور استاندار و سایر مسئولین در چندین مرحله و در مناسبت‌های مختلف تجلیل به عمل آمد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1111419