coopal
08 بهمن 1401 - 12:56

میزان دسترسی به واکسن هپاتیت در کشور صددرصد است

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در ارتباط با میزان دسترسی جهت تزریق واکسن هپاتیت در کشور توضیح داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آغاز طرح واکسیناسیون هپاتیت B کارگران شهرداری تهران امروز در قالب بیست و دومین شنبه امید و افتخار با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران، مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران، محمد رئیس‌زاده رئیس سازمان نظام پزشکی کشور، قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و امیر نورمحمدی مدیر عامل شهر سالم در تالاتر ایوان شمس برگزار شد.

محمد رئیس‌زاده رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در آغاز این مراسم با اشاره به اینکه برای پیشرفت یک شهر باید به سلامت شهروندان توجه شود اظهار کرد: حتما باید مدیریت شهری پرسنلی بانشاط، پرانرژی و سالم داشته باشند تا شاهد یک شهر سالم باشیم و از این جهت پرداختن به سلامت پرسنل شهرداری تهران اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: بر همین اساس بهداشت در این عرصه بیشتر از درمان مهم است و چنانچه یکی از پاکبانان و پرسنل در مجموعه شهرداری در حوزه‌های پرخطر مبتلا به بیماری هپاتیت B شوند قابل بخشش نیست. ضمن اینکه شاید آن بیماری آشکار نباشد و در ادامه مشکلات عدیده‌ای را برای سایر شهروندان ایجاد کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه میزان ابتلا به هپاتیت B در کشور ما نسبت به سایر کشورهای دنیا پایین‌تر است گفت: این بیماری شیوع کمتری را در کشور ما نسبت به سایر کشورها دارد و علت آن هم سبک زندگی سالم هموطنان است.

رئیس‌زاده با بیان اینکه در کشور ما دسترسی به واکسن هپاتیت بسیار مناسب است، گفت: دسترسی برای این واکسن  در کشور ما صددرصد و دسترسی در دنیا در دنیا 42 درصد است.

وی با بیان اینکه تبلیغ واکسن هپاتیت B برای متولدین قبل از سال 73 ضروری است تصریح کرد: کار امروز شهرداری تهران و آغاز طرح واکسیناسیون هپاتیت B شهرداری تهران کار با ارزشی است که این کار مطابق با بروزترین پروتکل‌های دنیا انجام خواهد شد.

رئیس سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اینکه حفظ و سلامت پرسنل شهرداری تهران کار بسیار ارزشمندی است گفت: راه‌اندازی باغ‌شهرهای سلامت و دهکده‌های سلامت، کار ارزشمندی است که در دستور کار شهرداری قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002340