coopal
10 فروردین 1402 - 10:09

صنایع‌دستی کردستان شهرت جهانی دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: تولیدات ارزشمند صنایع‌ دستی کردستان زبانزد عام و خاص است و شهره جهانی دارد.

به‌ گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، مهدی رمضانی در بازدید از نمایشگاه صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی و برنامه‌های نوروزگاهی که با همراهی فرماندار سنندج و سرپرست اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان و انجام شد، اظهار کرد: کردستان استانی با طبیعت بکر و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی فراوان است که همواره گردشگران بسیاری را به‌سوی خود جذب می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان افزود: علاوه بر تفرجگاه‌ها و اماکن تاریخی، صنایع ‌دستی استان نیز موجب جذب گردشگران فراوانی به ‌سوی این منطقه شده است.

وی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در این ایام عنوان کرد: توسعه و سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند به‌ عنوان ظرفیتی مهم برای ایجاد اشتغال‌ و توسعه اقتصادی استان مورد توجه قرار گیرد.

رمضانی با بیان اینکه هنرمندان کردستانی در سطح ملی و بین‌المللی مطرح بوده همواره حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، یادآور شد: امیدواریم با حمایت‌های لازم و برنامه‌ریزی درست، گامی مثبت برای پاسخ به مطالبات و نیازهای هنرمندان در حوزه صنایع‌دستی استان برداریم.

انتهای پیام/2330/74

منبع: فارس
شناسه خبر: 1117266