coopal
11 دی 1401 - 13:15

اکران رایگان فیلم مستند «ردی از یک مرد» در سینماهای کردستان

سنندج- رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان گفت: مستند سینمایی «ردی از یک مرد» همزمان با سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در سینماهای استان کردستان اکران می‌شود.

امین مرادی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مستند «ردی از یک مرد» به کارگردانی «ساسان فلاح‌فر» همزمان با سالروز شهادت سرداردلهاحاج قاسم سلیمانی در سینماهای حوزه هنری در استان کردستان اکران می‌شود.

وی افزود: «ردی از یک مرد» روایت خاطرات «مرد میدان» شهید حاج قاسم سلیمانی از زبان مردم روستای «قنات ملک»؛ زادگاه این فرمانده بزرگ انقلاب اسلامی است.

مرادی خاطرنشان کرد: مستند «ردی از یک مرد» توسط پخش رویش بهمن سبز روز دوشنبه ۱۲ دی همزمان با سینماهای منتخب سراسر کشور در پردیس سینمایی بهمن سنندج، پردیس سینمایی آزادی بیجارو پردیس سینمایی مهر سقز به صورت رایگان اکران می‌شود.

وی افزود: مخاطبان برای کسب اطلاع از سانس‌های اکران این فیلم و تهیه بلیط می‌توانند به سایت گیشه ۷ مراجعه کنند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان اظهار داشت: این مستند ۷۷ دقیقه‌ای که توسط بنیاد مکتب حاج قاسم تهیه شده در بخش بلند ملی و مسابقه شهید آوینی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت نیز حضور داشته است.

مرادی خاطرنشان کرد: در خلاصه داستان این مستند آمده است: برای شناخت حاج قاسم سلیمانی کمی باید به عقب برگردیم. به سال‌های دور که او عشایرنشین بود؛ به روستای زادگاهش قنات‌ملک در کرمان؛ به میان مردمی که هر کدام قصه و ردی از این بزرگ‌مرد در زندگی‌شان دارند تا با آن زبان بی‌تکلف روستایی برایمان روایت کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 947523