coopal
04 بهمن 1401 - 15:56

آمادگی دانشگاه کردستان برای رفع چالش های مدیریت شهری سنندج

سنندج- رئیس دانشگاه کردستان گفت: در حوزه‌های مختلف با استفاده از توان علمی متخصصان دانشگاهی، آمادگی کمک به مجموعه مدیریت شهری سنندج را داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حامد قادرزاده روز سه شنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر سنندج، اظهار کرد: شهرداری به عنوان نهادی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیست‌محیطی پیشانی نظام بوده و عملکرد این نهاد نقش بسزایی در افزایش سطح رضایتمندی اجتماعی شهروندان دارد.

وی تعریف بسته سیاستی برای مدیریت شهر سنندج را ضروری خواند و گفت: راهبردهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای رفع مشکلات مختلف شهر به ویژه موضوع ترافیک، متکدیان و غیره تدوین شود.

رئیس دانشگاه کردستان افزود: برنامه‌ریزی های مدیریت شهری باید با توجه به نیاز جامعه صورت بگیرد، و در مقطعی که دیگر نیاز به استمرار آن برنامه نداریم به راحتی حذف شود و برنامه جایگزین به اقتضای زمان و شرایط داشته باشیم.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی برای اجرای چندین پروژه کلان در حوزه ترافیک در این دوره از مدیریت شهرداری سنندج نشان از نگاه کلان به رفع مشکلات شهری دارد و بدون شک اجرای این پروژه‌ها کمک شایانی به رفع ترافیک و ساماندهی ورودی‌های مرکز استان خواهد داشت.

رئیس دانشگاه کردستان خاطر نشان کرد: ساماندهی ورودی شهر به عنوان یک نیاز اصلی از دغدغه‌های اصلی مدیریت کلان استان به شمار می‌رود.

وی افزود: با توجه به توسعه چشمگیر شهر به لحاظ جمعیتی به همان میزان مطالبات شهروندان افزایش یافته که پاسخگویی به این دغدغه‌ها نیازمند برنامه ریزی های اساسی است.

قادرزاده اظهار کرد: مطالبات امروز جامعه به دلیل افزایش سطح آگاهی بیشتر شده که قابل قیاس با گذشته نیست.

وی تبدیل شهر سنندج به الگوی متوازن توسعه استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: تحقق این موضوع در گرو تلاش و همراهی و همدلی همه مجموعه‌ها و برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری هدفمند برای تمام نقاط شهر است.

رئیس دانشگاه کردستان افزود: دانشگاه آمادگی دارد که در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری و رفع چالش‌ها به کمک مجموعه مدیریت شهری سنندج بیاید و در این راستا از تمام توان علمی و تخصصی که داریم دریغ نخواهیم کرد.

وی از عملکرد شهرداری در قالب ستاد برفروبی تقدیر کرد و گفت: با وجود افزایش سطح توقع شهروندان ستاد برفروبی شهرداری در موج بارشی اخیر عملکرد بسیار موفق و قابل تقدیری داشت که امیدواریم این روند تا پایان فصل سرما ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: در برگزاری آزمون کنکور هم شهرداری سنندج کمک رسان جدی به دانشگاه داشت و به لحاظ جابجایی متقاضیان کنکور کوچک‌ترین دغدغه‌ای نداشتیم.

رئیس دانشگاه کردستان با تاکید بر اینکه کنکور امسال با بهترین کیفیت و کمترین مشکل با شرکت ۲۱ هزار و ۳۴۱ نفر داوطلب در استان برگزار شد، عنوان کرد: قطعاً همکاری علمی و اجرایی شهرداری و دانشگاه نقش مهمی در تحقق اهداف دو مجموعه و خدمات رسانی شایسته به شهروندان دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 995233